Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 051 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

===== Gdzie spędzić jesień życia? =====

sobota, 31 maja 2008 12:53
Najlepiej na osiedlu Wrzeciono (północno-wschodnie Bielany) siedząc przed pralnią przerobioną na Klub Emeryta i karmić gołębie... czyż nie przyjemnie? Pralnia była onegdaj sypiącym się opuszczonym budynkiem, pod którym zbierali się menele. Bezpiecznie tam nie było. Nie wiem dokładnie kiedy, ale najpewniej ze trzy, cztery lata temu ktoś postanowił zrobić z tym porządek. Osiedle było zasiedlane w latach 60tych, mieszka tam więc sporo osób starszych. Taki klub to super pomysł! Pijaczków jak widać nie ma :)
Podziel się
oceń
0
0

> (28) | dodaj coś od siebie...

==== Na Obozowej wiosna... ====

piątek, 30 maja 2008 14:35
Zabrnęłam tam rowerowo, dlatego nie zapuszczałam się głębiej. Charakterystyczna wolska ulica, z tramwajami, a jakże i z ciekawą architekturą willową jak i wielorodzinną. Niestety nie bardzo przyjazna rowerzystom. Trochę niedoinwestowana i jakby trochę na uboczu. Ale dzięki temu nadal ma swój urok. Kiedyś wydawała mi się szara i smutna - taka jest chyba przez całą zimę. Za to wiosną i latem ma się bardzo dobrze wśród zieleni... w każdym razie miłośnicy Modernizmu z pewnoscią znajdą tu coś miłego dla oka :)

Podziel się
oceń
0
0

> (10) | dodaj coś od siebie...

==== Polowanie na samoloty ====

czwartek, 29 maja 2008 12:22
Wrzucam kilka i znikam. Możecie sobie zrobić głosowanie,który ładniejszy :)


Podziel się
oceń
0
0

> (18) | dodaj coś od siebie...

===== Noc Muzeów cz. II i pół =====

wtorek, 27 maja 2008 19:25
I pół, bo misie były jakby pierwszą połówką drugiej części. Uwielbiam dizajnerskie pomysły i takimże bło umieszczenie ławeczek-szezlongów w każdej większej sali. Po jednym na piętrze. Gdyby nie tłum przewijający się - można było na każdym siedzieć i wpatrywać się w fotografie... a było w co sie wpatrywać.... szkoda,że w Zachecie nigdy nie ma takich...

“Mug - Shots Miasto Cieni - fotografia policyjna z początków XX wieku, Sydney, Australia”
Strona galerii z wystawą: LINK

Cytat ze strony galerii:

Pod koniec lat osiemdziesiątych XX w. z zalanych powodzią magazynów policyjnych w Lidcombe na przedmieściach Sydney wydobyto kilka ton negatywów. Ich uporządkowaniem zajął się Peter Doyle, kurator Muzeum Wymiaru Sprawiedliwości w Sydney, autor powieści kryminalnych. Przez trzy lata wertował setki tysięcy fotografii, układał je w porządku chronologicznym, rekonstruował historie ludzi, których przedstawiały oraz nazwiska fotografów, których były dziełem.

Policyjne zdjęcia z Lidcombe przedstawiają złodziei, oszustów, prostytutki, morderców, handlarzy narkotyków, stręczycieli, paserów, szulerów. Powstały w latach 1912 – 1948 r.  w Sydney.

Zagadką, której prawdopodobnie nigdy nie uda się rozstrzygnąć jest tożsamość autorów poszczególnych zdjęć. O twórcach „mug-shotów” z lat 1912 – 1930 nie wiadomo nic. Być może była to jedna osoba, być może było ich kilka. Tylko niektóre fotografie wykonane po 1940 roku znaleziono w oryginalnych opakowaniach, opatrzonych datą wykonania i nazwiskiem autora.

Oryginalne „mug shoty” wykonano na płytach szklanych wielkości 4x5 i 5x7 cala, każdy opatrzono inskrypcją wydrapaną nad głową portretowanego. Zawiera ona zazwyczaj pierwszą literę jego imienia, nazwisko, numer fotografii, ewentualnie informacje dodatkowe – jak w wypadku Thomasa Bede: „ten mężczyzna odmówił otworzenia oczu”.

W formie wystawy zdjęcia z Lidcombe można było zobaczyć po raz pierwszy w listopadzie 2005 roku w Muzeum Wymiaru Sprawiedliwości w Sydney. Wystawa nosiła tytuł: „Miasto cieni: chaos i zbrodnie w dzielnicach biedoty, 1912-1948”, a jej organizatorami byli kuratorzy Muzeum: Peter Doyle oraz Caleb Williams. Wystawa w Sydney zakończyła się w lutym 2007 roku.

Do Polski „mug-shoty” trafiły dzięki nowej edycji magazynu fotograficzno – publicystycznego Pozytyw. Szesnaście z nich opublikowano w pilotażowym numerze magazynu, którego tematem wiodącym jest pojęcie tożsamości, trzydzieści trzy prezentowane są w Yours Gallery.

Warszawska wystawa „mug-shotów” jest zupełnie inna niż ta, która odbyła się w Sydney. Z kolekcji 300 zdjeć na wystawę zostały wybrane tylko portrety.

Opowiadają o ludziach w sposób tak precyzyjny, a jednocześnie powściągliwy, że charakter i tożsamość poszczególnych bohaterów stają się czymś namacalnym, czytelnym i oczywistym. Czas i miejsce przestają mieć znaczenie.
Ta wystawa jest historią o ludzkiej indywidualności w najczystszej, najbardziej porażającej formie.


Więcej zdjęć od TEGO miejsca.
Podziel się
oceń
0
0

> (10) | dodaj coś od siebie...

=== Bemowo, blokowisko po horyzont... ===

poniedziałek, 26 maja 2008 22:50
To chyba najbardziej zabloczona gmina w mieście. Chyba tylko na Bródnie jest porównywalnie. Ale nie na taką skalę i nie na taką wysokość. Co prawda na płycie lotniska zbudowało sie trochę niższych osiedli, jednak jest to bardzo mikry procent. Jeśli były jakieś przedwojenne budynki, to chyba tylko forty... nie znam żadnych zabytków na tym terenie. Zupełnie nowa tkanka miasta, ogromna sypialnia odcięta od centrum, kiepsko skomunikowana. A jednak całkiem wygodna, słonecza, blisko natury. Kiedyś Bemowo było jak pustynia, teraz gdy drzewa posadzone w latach 70tych urosły -  da się tam żyć. Zwłaszcza rejon Wrocławskiej wydaje się być najprzyjemniejszy...
Da sie żyć, da się wprowadzić psa na spacer, da się jeżdzić na rowerze... tylko wieje na Powstańców... pobudowało się trochę zamkniętych osiedli ale na razie nie jest ich aż tak dużo by zaczęły przeszkadzać... nasze prawnuki może doczekają tam drugiej linii metra...Podziel się
oceń
0
0

> (12) | dodaj coś od siebie...

poniedziałek, 19 lutego 2018

Liczydło:  585 180  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

o lavince

Przyjazna istota lubiąca wbijać szpilki :)
lavinka(maupa)gazeta.pl

o Warszavce

Blog lavinkowy dotyczący jej ukoffanego miasta rodzinnego. Podwórka, kapliczki, estakady... Warszawa focona naprędce i przypadkowo.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Add to Technorati Favorites photoblogs coolphotoblogs.com my profile

z Wavą w tle

Blogi

Gminy i Osiedla

Warszawa w sieci

mapy Warszawy

moje strony

z ciekawostek

Statystyki

Odwiedziny: 585180
Punkty konkursowe: 0
Blog pisze się od: 3921 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl