Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 051 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

=== Kamienica z teatrem Baj przy ul. Jagiellońskiej ===

wtorek, 06 stycznia 2009 22:47
Nawet nie wiedziałam o tym teatrze, aparat skierowałam w jej stronę głównie za sprawą ciekawego rozwiązania bramy prowadzącej na podwórko. Dzięki temu jest tam więcej światła a i budynek wygląda ciekawie. Poza tym wiało i było zimno. Nie tak jak dziś, ale odczuwalnie dużo gorzej.

Podziel się
oceń
0
0

> (12) | dodaj coś od siebie...

===== Róg Czynszowej i Stalowej =====

piątek, 10 października 2008 21:24
Widać tu resztki świetności starej Pragi.Gdyby tak wszystko odremontować, otynkować co odpada, wypucować co się jeszcze trzyma, oświelić nocą do 22. Ilebyśmy mogli turystów tu zaprosić, festynów urządzić, postojów taksówek ze starych samochodów, dorożek, riksz i czego dusza zapragnie...

Podziel się
oceń
0
0

> (16) | dodaj coś od siebie...

=== Co można trzymać na balkonie? ===

sobota, 16 sierpnia 2008 22:23
Mnóstwo rzeczy. Najlepiej jednak na balkonach trzyma się rdza. Oto balkon z Brzeskiej. Świetny reprezentant gatunku rdzy pospolitej.

Prócz rdzy można oczywiście trzymać też rower. Balkon z ulicy Szwedzkiej.

Oczywiście można pójść w tradycję i na balkonie trzymać skrzynki z pelargoniami... i drzewko.

Albo nie trzymać Nietzsche'go :)

Podziel się
oceń
0
0

> (14) | dodaj coś od siebie...

====== ulica Kawęczyńska jest szara... ======

piątek, 27 czerwca 2008 23:03
Dziś wrzucam szarą ulicę z archiwum. Zdjęcia z dzisiejszej Masy Krytycznej będą jutro, padam z nóg. I mi mokro. :)
Ulica Kawęczyńska to jedna z główniejszych ulic starej Pragi, przedłużenie Ząbkowskiej. Niestety bardzo podupadła po wojnie. Do atrakcji należą często kursujące tramwaje wjeżdżające w kadr. Widać też tam fragmenty starego bruku i nieużywanych od wojny torów. :)

Podziel się
oceń
0
0

> (19) | dodaj coś od siebie...

===== Fabryka Trzciny =====

sobota, 17 maja 2008 1:19
Nie, to nie jest zakład produkcyjny... w każdym razie już nie :) Jak ładnie jest napisane na stronie:

"
Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny to kompleks artystyczno-edukacyjny mieszczący się w starej, odremontowanej fabryce, przy ulicy Otwockiej 14, w dzielnicy Praga-Północ. Budynek fabryki, zbudowany w 1916 roku, jest jednym z najstarszych obiektów industrialnych prawobrzeżnej Warszawy. Początkowo mieściła się w nim wytwórnia marmolady, potem przetwórnia konserw, a w końcu siedziba zakładów Polskiego Przemysłu Gumowego (w skrócie PPG - od którego wzięły swoją nazwę słynne tenisówki "pepegi").Tę właśnie opuszczoną, zrujnowaną fabrykę odkrył kompozytor, producent muzyczny i telewizyjny - Wojciech Trzciński."

"
Pomieszczenia (...) ("FT")przeznaczone są na projekcje filmowe, pokazy mody, sympozja, konferencje, szkolenia i imprezy okolicznościowe. Fabryka Trzciny to także sceneria dla sesji zdjęciowych, filmów reklamowych i fabularnych oraz programów telewizyjnych. Adaptacja budynków trwała blisko dwa lata. Przygotowano ponad 3 tys. m2 wyremontowanych pomieszczeń. Do dyspozycji gości są także 3 bary i strzeżony parking na 90 miejsc, położony w obrębie zabudowań. Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny to miejsce, na które Warszawa czekała od dawna. Na mapie stolicy istnieje już i nieustannie powstaje wiele nowych placówek, które służą szeroko rozumianej rozrywce i spędzaniu wolnego czasu. Fabryka Trzciny jest jednym z nielicznych, a może nawet jedynym takim miejscem w Warszawie, które koncentruje różne rodzaje działalności artystycznej: plastykę, teatr, muzykę, także czytelnię, miejsce spotkań i promocji współczesnych pisarzy, publicystów, nietuzinkowych polityków, ciekawych ludzi. Idea programowa Fabryki Trzciny w dużym stopniu idzie w ślad za sprawdzonym w latach 60. modelem działania klubów studenckich. Liczy się tu przede wszystkim różnorodność oferty artystycznej, przy jednoczesnym spotkaniu awangardy i tradycji, proponowanym w nowoczesnej formie i współczesnym entourage'u. "

Poza tym w FT jest miła restauracja o mniej miłym cenniku, ale dziś tak jest, że za klimat trzeba płacić :)

W obrębie Fabryki Trzciny działa Teatr Nowy Praga , z repertuaru chyba najprzyjemniejszy jest Elling z popularnym ostatnio Tomkiem Karolakiem (39ipół). Wybrałabym się, ale nie mam z kim :/

Podziel się
oceń
0
0

> (20) | dodaj coś od siebie...

poniedziałek, 19 lutego 2018

Liczydło:  585 156  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    

o lavince

Przyjazna istota lubiąca wbijać szpilki :)
lavinka(maupa)gazeta.pl

o Warszavce

Blog lavinkowy dotyczący jej ukoffanego miasta rodzinnego. Podwórka, kapliczki, estakady... Warszawa focona naprędce i przypadkowo.

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Add to Technorati Favorites photoblogs coolphotoblogs.com my profile

z Wavą w tle

Blogi

Gminy i Osiedla

Warszawa w sieci

mapy Warszawy

moje strony

z ciekawostek

Statystyki

Odwiedziny: 585156
Punkty konkursowe: 0
Blog pisze się od: 3921 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl